לקוחות מספרים

לעיתים, בני האדם מתנהלים עם כסף כאילו גם לו יש רגשות כמותם. עובדה היא – לכסף אין ריח, אין לו שאיפות והוא נשען על חוקי ברזל שאין בינם ובין רגש דבר וחצי דבר. בשל היכרותנו המעמיקה עם שני הצדדים והעדפתנו את שביעות רצון לקוחותינו, אנחנו מסייעים לאנשים להתמודד עם המציאות הפיננסית הקרה בעזרת הכלים העיקריים שלנו: חום אנושי, הבנת צרכיו ורצונותיו של הלקוח ושליטה מוחלטת בראיית חשבון על כל גווני המקצוע. הסיפורים שתקראו כאן הם חלק מהמציאות הישראלית וחלק בלתי נפרד מהווית משרדנו. כך עזרנו להם, כך נוכל לעזור גם לכם.

כך עזרנו להם, כך נוכל לעזור גם לכם.

כסף זה לא גן ילדים

גננת של משרד החינוך החליטה ביום בהיר אחד לפתוח גן פרטי. היא שכרה מקום חדש וגדול, השקיעה כ – 300,000 ₪ בבנייתו ובשיפוצו, ומאחר ולא תכננה נכון את ההוצאות הגבוהות ביחס לפרישת ההכנסות, הגיעה למצב כלכלי שאין דרך לתאר אותו מלבד 'מחנק'. היא לא יכלה להוציא כסף מהכספומט, הצ'קים חזרו והוראות הקבע שלה בוטלו. לצערה, רק אז היא הגיעה אלינו ואמרה "אני על סף קפיצה ממגדל גבוה".

חילצנו אותה ממצב אסון בעזרת כמה פעולות פשוטות: בנינו לה תוכנית עסקית מסודרת שפורסת את ההוצאות הצפויות על פני תקופה ריאלית, וספקנו לה ליווי מלא לאורך כל תהליך יישומה. בכך הצלחנו לעצור את התדרדרותה ואט-אט יצרנו מצב כלכלי מאוזן שמאפשר לה להמשיך ולחיות חיי שגרה נורמליים למרות הקשיים.

למותר לציין כי אם הייתה מגיעה אלינו טרם כניסתה להרפתקה זו, הייתה מקבלת תוכנית עסקית מלאה, שהייתה מבהירה לה את הכדאיות העסקית, את ההשלכות הכלכליות, את הצורך בהלוואות (שבמקרה שלה היו רבות מנשוא) ובכך מקבלת יכולת החלטה אל מול תמונת מציאות ברורה. לקוחות המקדימים להגיע לייעוץ במשרדנו לא צריכים שירותי הצלה, כי הם נהנים מליווי צמוד ומשקיפות מלאה בכל רגע, שמבהירה להם היכן הם עומדים והאם כדאי להשקיע בפרויקט, ובכך נמנעים מהפתעות כלכליות שמציבות אותם בראשי מגדלים גבוהים שקשה לרדת מהם בלי ליפול.

זוג אכ``מים

לא, אין הכוונה ל"אנשים חשובים במיוחד" אלא לסיטואציה בנקאית מאוד לא רצויה ולא נעימה שפירושה "אין כיסוי מספיק". לחיות כך אי אפשר שכן כל פעולה פשוטה נתקלת בסירוב ובאי שיתוף פעולה מצד הבנק. הצ'קים חזרו, כרטיסי האשראי והכספומט נבלעו, הוראות קבע בוטלו והקשיים נערמו. בייעוץ כלכלי למשפחות שמשרדנו ערך להם, נמצא היכן הכסף החבוי בחייהם. מצאנו שתי קרנות השתלמות על סך 15,000 ₪. אמנם הסכום אינו גדול אך מספיק בכדי לבנות תוכנית כלכלית שבין היתר מצביעה על דרכים להגדיל את ההכנסות על פני ההוצאות תוך מיצוי השתכרותי מקסימאלי. כיום הזוג כבר לא אכ"מ, אבל הוא בהחלט יותר חכם.

הפער הכלכלי בין עצמאי פזיז לעצמאי נבון

באחד הימים הגשומים של החורף האחרון נכנס למשרדנו יזם שהתלבט איזה עסק לפתוח. מעטים הם העצמאים שנכנסים לתחומי יזמות ומתייעצים כראוי עם מקצוענים שרואים חשבון על כל גווניו. העצמאי הזה עשה בשכל וחסך לעצמו צרות מיותרות.

לאחר שלמדנו את צרכיו, ובנינו לו תוכנית עסקית, הוא לא רק קיבל תשובה על השאלה העיקרית איתה נכנס למשרדנו – "איזה עסק לפתוח?", אלא הרבה מעבר לכך. הסברנו לו מהם הנתונים הכלכליים שעומדים בפניו, מהן ההכנסות מול ההוצאות הצפויות, זיהינו את נקודת האיזון הכלכלית שמצביעה על הנקודה בזמן בו ההפסדים מתאזנים מול הרווחים, ועזרנו לו בשאלה נפוצה מאוד – האם לפתוח עסק עצמאי כשאתה עדיין שכיר או שמא לעשות 'קאט' ומיד להפוך לעצמאי? הודות לייעוץ טוב, היזם שלנו בחר בכיוון הנכון ומרוויח כיום מעל 20,000 ₪ בכל חודש וידו עוד נטויה.